Felismered, ha kamuznak a koronavírusról?
Ezt a cikket 2023
márciusában írtuk.
A benne lévő
információk azóta elavulhattak.
Lassan két éve, a 2020-as év eleje óta határozza meg mindennapjainkat a COVID-19 járvány. Az ezzel kapcsolatos hírek, kifjezetten az egyes járványhullámok felfutása idején, a közbeszéd fontos részét képezik. A tényellenőrző munkát végző szerkesztőségeknek világszerte a koronavírussal kapcsolatos álhírek leleplezése adta a legtöbb munkát a járvány kitörése óta eltelt két évben.
Egyes álhírek, félrevezető információk leleplezése szó szerint életeket mentett. De bőven akadtak ez idő alatt olyan hírek is, amelyek elsőre gyanúsnak tűntek, a tényellenőrzés után mégis igaznak bizonyultak. Ilyen hírekből készítettünk kvíz formátumú válogatást, hogy olvasgatás közben bárki tesztelhesse, észreveszi-e, ha félre akarják vezetni.
A játéknak itt kezdhetsz neki.
Olvasd el a hírt, majd döntsd el, hogy az szerinted igaz vagy hamis. A válaszadás után görgess lejjebb – itt elolvashatod, hogy mire jutottak azok a tényellenőrző szerkesztőségek, akik már korábban ellenőrizték a hírt.
Címlapi kép: Komka Péter/MTI
A szerzőről

Neuberger Eszter
Ajánlott cikkeink

Orvosbérek, műtőklíma, magánellátás – 7 állítás az egészségügyről a Takács–Kulja vitából

Bioterror, laborszökevény, műhúslobbi: a kormánykommunikáció inkább csak gerjesztette a konteókat a száj- és körömfájás járvány körül
